Opactwo Cystersów w Lubiążu Sesja Ślubna

Każdy ma marzenia. A fotografowie już w ogóle! Na mojej liście życzeń na przykład widniała pozycja: Opactwo Cystersów w Lubiążu sesja ślubna. Jak widać – marzenie zrealizowałem, zadanie skreśliłem i nie udałoby się to bez cudownych Sylwii i Mateusza. Poznajcie ich we wnętrzach monumentalnego, dwunastowiecznego klasztoru!

Opactwo Cystersów w Lubiążu Sesja Ślubna 

Każdy fotograf ma swoją listę wymarzonych miejsc. U mnie jednym z nich było Opactwo Cystersów w Lubiążu, gdzie sesja ślubna nabiera ponadczasowej elegancji, a młodzi wyglądają jak wyjęci z filmowego kadru. Nie żebym marzył o sesji ślubnej w klasztorze, bo znudziły mi się rustykalne stodoły! Uwielbiam stodoły! Ale chciałem poczuć ten marmurowy chłód pod stopami, zadrzeć głowę i spojrzeć na sufit dźwigający jedno z największych dzieł w Europie i dać się oszukać malunkom przypominającym gipsowe postacie. Uwierzcie, że Opactwo Cystersów w Lubiążu robi ogromne wrażenie i nie wiem, co musiałbym napisać, aby moje słowa odzwierciedliły monumentalność tego śląskiego zabytku. Niewykonalne 😀 Może zrobią to lepiej Sylwia i Mateusz – moi wytworni bohaterowie sesji ślubnej! Swoją drogą tak świetnie wpisywali się w magię wnętrz, jakby zabytek był ich własnością 😀    

Plener ślubny w klasztorze 

– Gdzie mieliście sesję ślubną?
– W klasztorze! 

Taka odpowiedź mogłaby zbić z pantałyku rozmówcę – szaleni, że fotografują się w murach zakonu? Ale już odpowiedź: 

– w Opactwie Cystersów w Lubiążu! 

wprawiłaby drugą stronę w podziw. WOW, zawsze chciałem tam pojechać! I cyk, zdjęć ślubnych zazdroszczą Wam wszyscy w rodzinie – szczególnie dziadkowie 😀 Jest czego. Spójrzcie na kadry moich młodych – na tę symetrię stworzoną z rzeźb i sklepień, na światło przebijające się przez kilkumetrowe okna Sali Książęcej, na cienie rzucane przez gigantyczne filary. I na NICH – zakochanych i szczęśliwych jak nigdy dotąd. Bomba, prawda?! 

Sylwii i Mateuszowi jeszcze raz – dzięki! A Wy, powiedzcie mi, na jakie miejsce przyszła teraz kolej? Gdzie się razem wybierzemy? <3 

2 komentarze

  1. Prześwietna sesja! Naprawdę, to miejsce jest wyjątkowe. Te monumentalne sale, korytarze i niesamowita gra światłocieni. Miejsce dla kreatywnej osoby. Gratuluję świetnej sesji, dobra robota i Para Młoda pewnie wniebowzięta z kadrów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *